Náš príbeh

KAPELA KAPUCÍNI

Základ kapely Kapucíni tvoria dve bratské dvojice. Rehoľní bratia Norbert Pšenčík a Ondrej Tkáč, ktorých doplňajú rodní bratia Michal a Lukáš Hirko.

Kedysi pod touto značkou vystupovali viacerí skvelí umelci, lenže čas je neúprosný. Zopár veci upravil, premenoval a niektorých bývalých členov presunul do iných hudobných formácií.

Už zo samotného názvu kapely vyplýva, že ide o kresťanskú hudbu, ktorá sa prezentuje variabilitou štýlov ako pop, folk, country, blues, rock & roll.

Niektoré piesne časom zľudoveli a kapela je mnohými fanúšikmi vnímaná ako neodmysliteľná súčasť slovenskej gospelovej scény.

Medzi úspechy kapely Kapucíni sa isto ráta zisk ocenenia Aurel za rok 2005. Aj keď jej najväčším úspechom bezosporu je, že aj po 28 rokoch od vzniku je ešte stále na scéne.

Kapela Kapucíni nahrala množstvo albumov, na ktoré umiestnili desiatky svojich autorských piesní. Ohľadom nových skladieb sa dá momentálne povedať len toľko, že "sú", ale zatiaľ nie je dostatočná odvaha vykročiť smerom do nahrávacieho štúdia.

V súčasnosti sa kapela prezentuje predovšetkým vystupovaním na verejnosti. Je pozývaná na spestrenie kultúrno-duchovného programu v rámci osláv obcí, farností, rôznych spoločenských a rodinných udalostí.